II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy drugą niedzielę adwentu. Jest to w polskim Kościele dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i soboty. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia:

W środę wspomnienie św. Jana Diego, Indianina z plemienia Azteków, któremu objawiła się Matka Boża. Cudownie powstały na jego płaszczu wizerunek czczony jest dziś jako Matka Boża z Guadalupe. W środę zapraszamy też na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Jej życie i śmierć są związane z miastem na Sycylii, z Syrakuzami. Poniosła śmierć męczeńską poprzez ścięcie mieczem w czasie prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana 13 grudnia ok. 304 r. W tym dniu pamiętajmy też o modlitwie za wszystkie ofiary stanu wojennego.

W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
Jest on jednym z najbardziej znanych i cenionych mistrzów życia duchowego. W wieku 14 lat podjął pracę jako pielęgniarz w szpitalu. Po bolesnych doświadczeniach dzieciństwa wstąpił do zakonu karmelitów. Za namową św. Teresy Wielkiej podjął się dzieła reformy zakonu.

3. W najbliższych dniach pan kościelny Paweł Fronczek roznosić będzie opłatki na stół wigilijny. Serdecznie proszę o jego życzliwe przyjęcie. Osoby spoza Rektoratu i pacjenci naszego szpitala mogą nabyć opłatki po mszach św. niedzielnych u pana kościelnego w zakrystii.

Ks. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala