1 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu.

W poniedziałek święto Katedry św. Piotra, apostoła. Jest to dzień szczególnej łączności modlitewnej z papieżem Franciszkiem.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszej Archidiecezji wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 30 maja.

Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 1500. Za odprawienie tego nabożeństwa nie tylko w okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 1515. Również za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Serdecznie proszę, włączmy się wszyscy w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, przez podjęcie postanowień wielkopostnych, praktykowanie postu i jałmużny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi nam wszystkim potrzebne łaski na ten święty czas pokuty i nawrócenia.

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala