5 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 5. Niedzielę w ciągu roku, czyli 5. Niedzielę Zwykłą i jednocześnie I niedzielę miesiąca. Składka do skarbony przeznaczona jest na ogrzewanie naszej kaplicy.

We wtorek po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze nabożeństwo wypominkowe z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, bliźniaczej siostry św. Benedykta z Nursji. Jak w każdą środę zapraszamy na Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie NMP z Lourdes i XXIX Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na mszach o 1530 i 1800 odczytamy fragment orędzia Ojca św. Franciszka na Światowy Dzień Chorego oraz udzielimy dla chętnych sakramentu namaszczenia chorych. 

Serdecznie dziękuję Róży Matki Bożej Dobrej Rady oraz osobom, które złożyły ofiary na odnowienie ołtarza Serca Pana Jezusa, jak też na remont i przebudowę organów. Bóg zapłać!

Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty: powszechna: Przemoc w stosunku do kobiet. Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchane.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni, a w tym tygodniu szczególnie do wspólnej modlitwy za chorych i cierpiących oraz z chorymi. Niech Matka Boża Częstochowska, patronka tego miejsca wyprosi Wam potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala