4 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 4. Niedzielę Zwykłą.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego nazywane w naszej pobożności ludowej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawimy jak w dni powszednie o 1530 i o 1800. Po Mszy św. o 1530 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę przypada też wspomnienie św. Błażeja. Na mszach św. środowych poświęcimy świece św. Błażeja i poprosimy, aby zachował nas od chorób gardła i krtani.

W piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na mszach św. poświęcimy chlebek św. Agaty, który będzie można wziąć ze sobą do domu.

W sobotę wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. W tym dniu przyjmie święcenia biskupie nowy biskup pomocniczy naszej diecezji ks. Robert Chrząszcz. Ordynariusz naszej diecezji ks. arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do nas z tej okazji krótkie słowo....

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ i w sobotę Niepokalanemu Sercu NMP.

Boczny ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa został przewieziony do pracowni artystów konserwatorów zabytków Aleksandry i Bernarda Kuś w Lusinie. Powróci do nas gruntownie odnowiony, jak Bóg pozwoli, w pierwszych dniach maja. Koszt renowacji to 21 000 zł z demontażem, montażem i transportem w obie strony.  

W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zbierać będziemy składkę do skarbony na utrzymanie naszej kaplicy. Już dziś serdecznie dziękujemy za ofiary złożone z okazji pierwszej niedzieli miesiąca do skarbony, na tacę oraz przelane na nasze konto Rektoratu. Bóg zapłać!

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Niech Matka Boża Częstochowska, patronka tego miejsca wyprosi Wam potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala