3 Niedziela Zwykła

3. Niedzielę w ciągu roku, czyli tzw. 3 Niedzielę Zwykłą. W całym Kościele katolickim jest to też Niedziela Słowa Bożego, która została ustanowiona przez papieża Franciszka 30 września 2019 roku. W liście o charakterze motu proprio ogłaszającym Niedzielę Słowa Bożego papież przypomina o niezwykłym bogactwie i żywym charakterze Słowa Bożego zawartego w Piśmie św. Zachęca nas do jak najczęstszej lektury Pisma św. W odpowiedzi na słowa papieża od pierwszego stycznia 2020 roku w naszej kaplicy w dni, w których nie wygłaszana jest homilia po Ewangelii, wprowadziliśmy liturgiczny zwyczaj chwili milczenia po odczytaniu Ewangelii, by wniknąć sercem i umysłem w jej treść. Jest to tak zwane echo Słowa.

W poniedziałek Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

We wtorek wspomnienie śś. Tymoteusza i Tytusa, bpp.

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych wraz z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W tym dniu przypada rocznica ingresu, czyli uroczystego rozpoczęcia posługi w naszej diecezji, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W okresie pandemii dodatkowe Msza św. sprawujemy w tygodniu o godz.1800, a w niedziele dodatkowo o 900.   

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Niech Matka Boża Częstochowska, patronka tego miejsca wyprosi Wam zdrowie i potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom Kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala