2 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś 2. Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Jak w każdy wtorek, po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. 

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W piątek wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika.

W imieniu własnym i Księdza Grzegorza serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Rektoratu za wspólne kolędowanie przy żłóbku. Dziękuję za bardzo miłą atmosferę w tych domach, które nas zaprosiły na klasyczną kolędę mimo pandemii. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i śpiew, za szczere i serdeczne rozmowy. Bardzo serdecznie witamy nową rodzinę, która sprowadziła się na teren naszego Rektoratu. Z ofiar kolędowych zebraliśmy z ks. Grzegorzem 5400 zł. Zobowiązania kolędowe wobec Domu Księży Chorych, Seminarium Duchownego i Uniwersytetu Papieskiego wynoszą w tym roku 2600 zł. dla każdego kapłana. Więc dzięki Waszej życzliwości idealnie wystarczyło, mamy na te opłaty i jeszcze będzie parę zł na misje. Bóg zapłać!

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień, orędownictwa naszej Patronki Częstochowskiej Pani i świętych wspominanych w tym tygodniu - szczególnie św. Agnieszki. Ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala