Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Przeżywamy dziś niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego i święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy naszej Betlejemskiej Grocie.

W poniedziałek święto świętych Młodzianków, męczenników.

We wtorek piąty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego. Jak w każdy wtorek po mszy św. o godz. 1530 odprawimy nabożeństwo wspominkowe za naszych drogich zmarłych, a w tym dniu również za zmarłych, którzy odeszli od nas w kończącym się roku kalendarzowym.

W środę szósty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, jak w każdą środę po mszy św. o 1530 odprawimy nowennę do Matki Bożej nieustającej Pomocy.

We czwartek siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego oraz wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Mszę św. o 1800 połączymy też z krótkim nabożeństwem dziękczynno-błagalnym na zakończenie roku i odśpiewamy uroczyste Te Deum. Za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego.       

W piątek – 1 stycznia 2021 roku uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie (53 Światowy Dzień Pokoju). Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: O stworzycielu, Duchu, przyjdź... w celu uproszenia Bożej Opatrzności na cały rok, możemy w tym dniu zyskać łaskę odpustu zupełnego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Składka do skarbony przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania naszej kaplicy. Już dziś serdecznie za ofiary dziękujemy.

Naszą wizytę kolędową – wizytę duszpasterską w rektoracie rozpoczniemy po Uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli od czwartku 7 stycznia. Dla tradycyjnych rejonów kolędowych odprawimy Mszę św. tu w kaplicy, zaśpiewamy kolędy przy żłóbku, rozdamy obrazki kolędowe, pomodlimy się za wszystkie Rodziny. Ofiary przy tej okazji przekażemy z ks. Grzegorzem według tradycji na Dom Księży Chorych, na Kurię i Seminarium Duchowne oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.  

Jeżeli ktoś w was chciałby podjąć księdza osobiście w dowolnym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny lub podejście do zakrystii po mszach św. Ustalimy dzień i godzinę takiej kolędy.    

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej kaplicy. Dziękuję paniom: Urszuli i Basi Kryszałowicz, Paniom Basi Niedziałka i Marcie Budek. Bardzo dziękuję pani Agnieszce i Patrykowi. To dzięki Wam ta kaplica tak pięknie wygląda. Pani Marysi Majdra dziękuję za regularną posługę lektora Słowa Bożego. Bardzo dziękuję naszemu organiście: panu Wojtkowi za troskę o piękno świątecznej liturgii. Spółdzielni Kobierzyn dziękuję za świąteczne porządki. Dziękuję panom: Zbigniewowi, Mariuszowi, Januszowi, Wojtkowi i Mateuszowi, panu Krzysztofowi za Waszą cenną pomoc i służbę przy ołtarzu. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy z nami w tej kaplicy wspólnie się modlą. To tylko dzięki Wam ten kościół nie jest pusty i wciąż jest potrzebny zarówno chorym, jak i zdrowym.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym dziękujemy Bogu za dar Wcielenia Jezusa Chrystusa i celebrujemy tajemnicę Jego wejścia w kruche człowieczeństwo każdego z nas. Życzę, aby przychodzący na świat Jezus – Boża Dziecina przyniósł nam wszystkim doświadczenie pokoju serca, obdarzał Wszystkich radością i nadzieją oraz był odpowiedzią na każdą samotność, zranienie, ból i lęk. Niech także obdarzy nas wszystkich potrzebnym zdrowiem, siłami i pokojem serca.   

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają naszą kaplicę wpłacając ofiary na konto naszego Rektoratu. Niech troskę o ten Dom Boży sam Chrystus Pan Wam wynagrodzi. Jeszcze raz Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala