Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. Wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

W piątek święto św. Andrzeja, Apostoła. Ponieważ to święto tradycyjnie obchodzone jest w sposób radosny, a w tym roku przypada w piątek, Ks. Kardynał udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od zabaw.

W imieniu pana dyrektora Stanisława Kracika zapraszam serdecznie wszystkich pacjentów, personel i mieszkańców rektoratu na wspólną modlitwę upamiętniającą mord na pacjentach naszego szpitala dokonany 23 czerwca 1942 roku. W piątek o godzinie 15.00 odprawimy w kościele krótkie nabożeństwo żałobne. Zaszczyci nas swoją obecnością i pomodli się z nami marszałek Senatu RP pan Bogdan Borusewicz, a z nim pewnie i wielu innych polityków.

Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela adwentu.

Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – dostępne są do nabycia w zakrystii po każdej mszy św. w niedziele i w tygodniu. Cena 10 zł.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia, jak nazywał ten kościół kard. Karol Wojtyła i prosimy o gorącą modlitwę w intencji naszych drogich Pacjentów i całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala