XXV Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

We wtorek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

Marcin Jan urodził się w Gielniowie koło Opoczna ok. 1440 r. W roku 1462 rozpoczął studia na Akademii Krakowskiej. Wstąpił do bernardynów i przyjął imię zakonne Władysław. Dla swojego zakonu Władysław zasłużył się najwięcej przez to, że stał się współautorem konstytucji zakonnej. Jego życie było przepełnione modlitwą i duchem pokuty. Miał szczególne nabożeństwo do Męki Pańskiej. Umarł 4 maja 1505 r., w kilka tygodni po ekstazie, jaką przeżył podczas kazania w Wielki Piątek. 

W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

Wincenty urodził się w Akwitanii w roku 1581. Po studiach przyjął święcenia kapłańskie. Założył zgromadzenie księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia. W ten sposób chciał się przyczynić do formacji duchowieństwa i otoczyć opieką ubogich. Zmarł 27 września 1660 r. w Paryżu. 

W piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika.

Wacław urodził się ok. roku 907. Jako władca Czech utwierdzał wiarę w kraju. Został zamordowany na polecenie swojego brata Bolesława ok. 930 r. Jest głównym patronem Czech, jest też współpatronem naszej katedry na Wawelu.

W sobotę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Archanioł Michał („Któż jak Bóg”) stoczył walkę ze złymi duchami. Wspiera ludzi w walce ze złem.
Archanioł Gabriel („Bóg jest mocą”) przekazywał ludziom zlecenia od Boga (m.in. obwieścił Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego.
Archanioł Rafał („Bóg uleczy”), jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją przed Panem.

Zbliża się miesiąc październik. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach różańcowych. Odprawiać je będziemy w tygodniu po mszy św., a w niedziele i święta o 1530. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Różańce można zabierać dla siebie w zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękuję państwu Ani i Zdzisławowi Rapaczom, którzy jako Ambasadorzy Akcji Ewangelizacyjnej przekazali nam zaproszenie na zbliżające się wydarzenia ewangelizacyjne w Krakowie, podzielili się z nami świadectwem swojej żywej wiary i nie wstydzili się z nami tu modlić. Bóg zapłać.  

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala