10 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś dziesiątą niedzielę zwykłą i jednocześnie I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary zebrane do skarbony przy wejściu do kościoła.
Jak co miesiąc są one przeznaczone na utrzymanie kaplicy.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

We wtorki zapraszamy na dodatkową Mszę św. w naszej kaplicy o godz. 18.00.

W środę wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. W tym dniu serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek Wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość ku czci Serca Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała, a zatem w piątek po drugiej niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego. Uroczystość ta została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice Serca Jezusowego). Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. (która jest o godz. 15.30).
Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i ofiarami przyczynili się do pięknej oprawy procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom projektującym, przygotowującym i ozdabiającym ołtarze; dziękuję panu Piotrowi – naszemu organiście; bardzo dziękuję naszej niezawodnej Służbie Liturgicznej. Na ręce mam i babć szczególne podziękowania kieruje dla najmłodszych dzieci pięknie ubranych w stroje regionalne i sypiących kwiaty oraz dzieciom pierwszokomunijnym. Dziękuję naszym Paniom z Róż Różańcowych za obecność ze świecami przy Najświętszym Sakramencie w czasie procesji oraz ich zaangażowanie w przygotowaniu ołtarzy. Dziękuję za kwiaty, które teraz zdobią nasz kościół. Pani Krystynie Wierzbie oraz pani Irenie Mieszaniec dziękuje za ofiary złożone na kwiaty; Pani Beacie dziękuje za ich wykonanie. Dziękuję osobom niosącym feretrony i baldachim. Wam wszystkim bardzo dziękuję za obecność i za wspaniałą atmosferę modlitwy. Dziękuję z serca rodzinom pochodzącym z rektoratu i naszym gościom którzy specjalnie na procesję do nas przyjechali. To piękny znak naszej i naszej wiary i solidarności z osobami chorymi i cierpiącymi.

Pan Mariusz w przedsionku kościoła rozprowadza prasę katolicką. Prasę wyłożoną na stoliku obok wejścia na chór można zabierać bezpłatnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec 2015 r.

OGÓLNA: Aby migranci i uchodźcy spotykali się z dobrym przyjęciem i byli traktowani z szacunkiem w krajach, do których przybywają.

EWANGELIZACYJNA: Aby osobiste spotkanie z Jezusem wzbudzało w wielu młodych ludziach pragnienie ofiarowania Mu własnej
egzystencji w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.
II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny: by członkowie ruchów kościelnych z nowym dynamizmem podjęli apostolstwo w trudnych obszarach życia społecznego.