6 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 4 dzieci. Po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele dzieci wczoraj przeżyły sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Was wszystkich proszę, szczególnie w tym miesiącu, o modlitwę za te dzieci.
W dniach od 11 do 16 maja w naszym Rektoracie dzieci będą przeżywać tzw. Biały tydzień. Z tej okazji dodatkowa Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy nabożeństwo majowe.

We wtorki zapraszamy na dodatkową Mszę św. w naszej kaplicy o godz. 18.00.

W środę serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
W tym dniu przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

W czwartek święto św. Macieja, Apostoła. Maciej został wybrany przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza. W starożytności chrześcijańskiej krążyło o św. Macieju wiele legend. Według nich miał on głosić Ewangelię najpierw w Judei, potem w Etiopii, wreszcie w Kolchidzie, a więc w rubieżach Słowian. Miał jednak ponieść śmierć męczeńską w Jerozolimie, ukamienowany jako wróg narodu żydowskiego i jego zdrajca.

W piątek, z okazji trzeciego piątku miesiąca, zapraszamy na Mszę św. oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W piątek 15 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
Św. Andrzej żył w latach 1591–1657. Należał do Towarzystwa Jezusowego. Zginął śmiercią męczeńską w Janowie na Polesiu. Został kanonizowany w 1938 r.

W najbliższą niedzielę, 17 maja będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość ta została przeniesiona z czwartku na niedzielę. Jest to szczególny czas modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 15.30.

Zgodnie z prośbą kard. Stanisława Dziwisza dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc ofiarą trzęsienia ziemi w Nepalu. Trzęsienie ziemi w Nepalu w sobotę 25 kwietnia br. było najsilniejszym od 81 lat. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu w Nepalu sięga wielu tysięcy osób, tysiące osób zostało rannych.

Pan Mariusz w przedsionku kościoła rozprowadza prasę katolicką. Prasę wyłożoną na stoliku obok wejścia na chór można zabierać bezpłatnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala


 

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj 2015 r.

OGÓLNA: Abyśmy, odrzucając kulturę obojętności, mogli zajmować się cierpieniami bliźniego, a szczególnie chorych i ubogich.
EWANGELIZACYJNA: Aby wstawiennictwo Maryi pomagało chrześcijanom żyjącym w zsekularyzowanych środowiskach z gotowością głosić Jezusa.
II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny: Aby miłość do Maryi wiązała się z naśladowaniem Jej postawy wobec Boga i ludzi.