2 Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zarówno dobrowolnie przyjęta śmierć, jak i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością ponad wszelką miarę. Warto dziś przypomnieć sobie słowa Jana Pawła II sprzed trzynastu lat: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!
(Łagiewniki, 2002 r.).

W dniach 12-19 kwietnia 2015 r. będzie przebiegał 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Caritas dla rodziny. Przygotowuje go Komisja Charytatywna Episkopatu Polski, w której prace włącza się Caritas Polska. Kościół w Polsce od lat upomina się o prawdziwą i dalekowzroczną politykę prorodzinną. Kolejny Tydzień Miłosierdzia jest okazją do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca.

W środę serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na nasze nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

Przypominam o dodatkowej Mszy św. w każdy wtorek o godz. 18.00. Została ona ustalona ze względu na pacjentów oddziału 5C ponieważ ze względu na zajęcia nie mogą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 15.30.

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele, a wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala