Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywamy dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Paniom od lat przygotowującym tak piękne dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję Panu Organiście Piotrowi za muzyczną oprawę świątecznej liturgii. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom: Pawłowi, Patrykowi, Dominikowi, Oskarowi oraz Norbertowi i Mateuszowi za wzorową służbę liturgiczną. Wyrazy wdzięczności kieruję do kleryków: Piotra, Jana i Tomasza ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette – to dzięki Waszej obecności mogliśmy tak pięknie przeżywać Święte Triduum Paschalne. Dziękuję za posługę słowa: panu Tomaszowi, a za piękny śpiew córce Milenie, państwu Marii i Zbigniewowi, panu Wojtkowi i synowi Mateuszowi, paniom: Urszuli, Agnieszce, Reginie. Bardzo dziękuję Panom niosącym baldachim i feretrony oraz wszystkim osobom zaangażowanym w celebracje Wielkiego Tygodnia i w procesję rezurekcyjną. Szczególne podziękowania składam pani Justynce za koordynację wszystkich działań i za wiele godzin pracy ofiarowanych kapelanii. Po raz pierwszy dziękuję Zespołowi Wsparcia Duchowego: pani Marioli i pani Kasi za ich pracę na oddziałach i obecność z pacjentami na rekolekcjach i na Triduum Sacrum. Proszę wybaczyć, jeżeli kogoś pominąłem. Pragnę wszystkim serdecznie podziękować.

Jutro drugi dzień świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie się modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom i Personelowi Szpitala, naszym drogim Gościom, wszystkim, którzy się nas nie boją i nie wstydzą. Szczególnie dziękuję Wam Kochani, którzy z różnych parafii i z różnych miejsc dochodzicie i dojeżdżacie do tej świątyni.
Przy tej okazji chciałbym złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi.

I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową (…)I rzekł Zasiadający na tronie: „Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,1.5). Jezus Chrystus przez swoje zmartwychwstanie przekroczył nieprzekraczalne granice naszej doczesności. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę niegasnącego światła nadziei, które rozświetla mrok chrystusowego grobu już od dwóch tysięcy lat.

Pan zmartwychwstał! Rzeczywiście zmartwychwstał! Alleluja!
Doświadczania tej tajemnicy w wierze i w naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzę.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala