6 Niedziela Zwykła

 

Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą. Dziś w kalendarzu liturgicznym wspominamy również bł. księdza Michała Sopoćkę, spowiednika św. siostry Faustyny.
Dziś rozpoczynamy 48. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który trwał będzie do soboty 21 lutego. Hasłem tego tygodnia jest: Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu.

W środę Popielec i rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 15.30 i 18.00. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Jak w każdą środę, po Mszy o godz. 15.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki o godz. 15.00. Za odprawienie tego nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 15.15. Również za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej (czyli od 30 marca do 1 kwietnia 2015r.).

Przypominam, że już od najbliższej niedzieli, tj. 22 lutego, nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. W niedzielę i święta serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na Eucharystię o godz. 10.00 oraz 16.00.

Serdecznie proszę, włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w zlaicyzowanym dziś świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku naszego zbawienia. Niech ten Krzyż przypomina światu, iż największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża: W krzyżu miłości nauka… Pamiętajmy również o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala