32 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXXII niedzielę zwykłą - Dzień Modlitw za Kościół Prześladowany.

W tym roku jest on poświęcony Syrii. Papież Franciszek w Orędziu na ten dzień pisze:
(…) w ten Światowy Dzień Misyjny moje myśli biegną do wszystkich Kościołów lokalnych. Nie pozwólmy się okradać z radości ewangelizacji! Zachęcam was do zanurzenia się w radości Ewangelii i do pielęgnowania miłości zdolnej rozpalić wasze powołanie i waszą misję. (…) Uczeń Chrystusa trwa w radości, gdy czuje Jego obecność, wypełnia Jego wolę i dzieli się wiarą, nadzieją i ewangeliczną miłością. Dziś Syria to jedno z najgorszych dla chrześcijan miejsc na Ziemi, co gorsze, nikt nie widzi końca koszmaru wojny. Pamiętajmy w naszej modlitwie o duchowej łączności z prześladowanymi chrześcijanami.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Leon urodził się około 400 r. w Toskanii. Jego pontyfikat przypadł na czasy licznych sporów teologicznych i zamieszania pośród hierarchii kościelnej. Musiał zwalczać liczne herezje oraz tendencje odśrodkowe. Leon rozwinął naukę o dwóch naturach w Chrystusie. Papież był obrońcą kultury zachodniej. Jako pierwszy papież otrzymał przydomek „Wielki”. Żył 70 lat, zmarł 10 listopada 461 r. w Rzymie.

We wtorek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Marcin początkowo był żołnierzem. Przyjąwszy chrzest, porzucił służbę wojskową i założył klasztor w Ligugé. Prowadził w nim życie monastyczne pod kierunkiem św. Hilarego. Został kapłanem i biskupem Tours. Zmarł w roku 397. W tym dniu będziemy przeżywać również Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 1530 w czasie której w sposób szczególny będziemy modlić się za naszą Ojczyznę.

W środę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala