7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Przeżywamy dziś VII Niedzielę Wielkanocną i jednocześnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. We wtorek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
We czwartek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętamy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy codziennie po mszy św., a w niedziele o 15.30.
Kościół w Polsce przygotowuje się do 250. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W piątek rozpocznie się nowenna pierwszych piątków miesiąca przed tym jubileuszem i będzie trwała do 6 lutego 2015. Warunkiem uczestnictwa w tej nowennie jest udział we mszy św. i komunia św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą, a ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek, rektor kościoła i kapelan szpitala


 

Apel w sprawie pomocy na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach

W związku z katastrofalną sytuacją spowodowaną przez wielką powódź, jaka dotknęła Serbię, Bośnię i Hercegowinę abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, odpowiadając na apel Ojca św. Franciszka, zwrócił się z prośbą do Księży Biskupów o przeprowadzenie w kościołach, w dniu 8 czerwca br., ogólnopolskiej zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych.
W związku z tym apelem, Metropolita Krakowski Ks. Kard. Stanisław Dziwisz prosi o przeprowadzenie w tę niedzielę, we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek, z przeznaczeniem na ten cel i przesłanie zebranych ofiar na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków
Nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem „powódź na Bałkanach”

Z kapłańskim pozdrowieniem i wyrazami wdzięczności
ks. dr Czesław Sandecki
dyr. Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego