3 Niedziela Wielkanocna

 

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczął się również Tydzień Biblijny. W naszej świątyni korzystamy z uroczystego i pięknie zdobionego ewangeliarza. Niech jego widok przy ołtarzu przypomina nam wszystkim prawdę o znaczeniu Bożego Słowa w życiu Kościoła i każdego z nas.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. To nasz krakowski święty związany z klasztorem Kanoników Lateraneńskich i z kościołem Bożego Ciała w Krakowie.

3. We wtorek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Filip pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim. Był uczniem Jana Chrzciciela, a potem Jezusa Chrystusa. W ikonografii św. Filip przedstawiany jest z krzyżem, z pastorałem, ze zwojem. Czasami trzyma w ręku kamienie – znak męczeństwa. Towarzyszy mu anioł.

Jakub, zwany Młodszym lub Mniejszym, był synem Kleofasa i Marii (Mk 15, 40), rodzonym bratem św. Judy Tadeusza, krewnym Jezusa. W ikonografii św. Jakub przedstawiany jest w tunice i płaszczu, z mieczem oraz z księgą.

4. W środę serdecznie zapraszamy na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

5. We czwartek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on patronem ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego. Polecajmy go w tym dniu Bogu w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę, w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne oraz tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski, która wyruszy o godz. 9.00.

7. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy w naszej kaplicy mszę św. dla uczestników IX Międzynarodowego Biegu Kraków – Skotniki, z okazji 94 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizowanego corocznie przez Skotnickie Stowarzyszenie Sportowe. Naszą mszę św. popołudniową sprawować będziemy wyjątkowo o 16.30, aby móc dopingować zawodników startujących do biegu głównego spod budynku administracji, przy rondzie, o godz. 16.00. Za zmianę godziny przepraszamy i jednocześnie zapraszamy na rozpoczęcie biegu.

8. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele, a wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala