Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Paniom od lat przygotowującym tak piękne i skromne dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję Panu Pawłowi naszemu kościelnemu za sprzątanie świąteczne kościoła. Dziękuję naszym organistom za muzyczną oprawę świątecznej liturgii. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom: Pawłowi, Patrykowi, Dominikowi, Oskarowi oraz Norbertowi i Mateuszowi za wzorową służbę liturgiczną. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem Pani Justyny za przygotowanie i rozplanowanie wszystkich funkcji. Dziękuję za posługę słowa: panu Tomaszowi Domagale, a za piękny śpiew córce Milenie, państwu Marii i Zbigniewowi Majdra, Wojtkowi Radkowi i synowi Mateuszowi, Rafałowi i Maksymilianowi. Bardzo dziękuję Panom niosącym baldachim i wszystkim osobom zaangażowanym w celebracje Wielkiego Tygodnia i w procesję rezurekcyjną. Dziękuję za kapłańską pomoc i wspólną modlitwę ks. prof. Maciejowi Ostrowskiemu.

Jutro drugi dzień świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.   

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie się modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom i Personelowi Szpitala, naszym drogim Gościom. Szczególnie dziękuję Wam Kochani, którzy z różnych parafii i z różnych miejsc dochodzicie i dojeżdżacie do tej świątyni. Przy tej okazji chciałbym złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi.

Pan zmartwychwstał !

Rzeczywiście zmartwychwstał !

Alleluja !

Doświadczania tej tajemnicy w wierze i naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzę.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala