5 Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu.

We środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

W piątek przed Niedzielą Palmową w albertyńskim sanktuarium Ecce Homo w Krakowie obchodzona jest  uroczystość odpustowa ku czci Jezusa Chrystusa Cierpiącego.  My w tym dniu uczcimy relikwie św. Brata Alberta po mszy św. 

2. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 1500. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 1515. Za udział w tych nabożeństwach zyskujemy łaskę odpustu zupełnego. Składka w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

Oddziały alkoholowe i osoby związane z terapią będą przeżywały swoje rekolekcje wielkopostne w piątek, sobotę i w Niedzielę Palmową. W sobotę o 1930 nabożeństwo pokutne i spowiedź, a w niedzielę msza św. na zakończenie rekolekcji o 1030. W imieniu ks. Mirosława Żaka bardzo serdecznie zapraszamy osoby i rodziny, których dotknął problem choroby alkoholowej, uzależnienie i współuzależnienie.

W naszym rektoracie i szpitalu rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców rektoratu, pacjentów i personel szpitala oraz naszych drogich gości. Nauki rekolekcyjne wygłaszać będzie ks. prof. dr hab. Maciej Ostrowski, prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W tych dniach msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą tylko o godz. 1900. Od godziny 1800 w każdy dzień rekolekcyjny będzie okazja do spowiedzi. Serdecznie proszę, aby w ciągu tych trzech dni rekolekcyjnych skorzystać z sakramentu spowiedzi św. We wtorek na mszy św. udzielony zostanie również sakrament namaszczenia chorych. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w naukach rekolekcyjnych.    

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji szpitala oraz osób chorych i cierpiących. Umacniajmy się wzajemną modlitwą za siebie. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Ks. Jan Klimek, rektor