2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

W poniedziałek wspomnienie św. Patryka, biskupa, patrona Irlandii.

W środę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W środę zapraszamy również na naszą nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

W piątek przypada III piątek miesiąca; zapraszamy więc na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny.   

2. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 1500 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1515. Za udział w tych nabożeństwach zyskujemy łaskę odpustu zupełnego. Kazania pasyjne wygłasza dla nas ks. Adam Kurdas. Składka w czasie tego nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu oraz na zakup nowego krzyża procesyjnego i renowację starego.

Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy jak w poprzednich latach w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej.

Pamiętajmy, aby odpisać 1% z naszych podatków na dobry cel. Na stoliku z gazetami są do zabrania ulotki Fundacji Pomagającej Chorym psychicznie im. T. Deca. 

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji szpitala i osób chorych. Umacniajmy się wzajemną modlitwą za siebie. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Ks. Jan Klimek, rektor